(עברית) בפעם השניה: קעמפ אתגרי לנוער מתחזק


Sorry, this entry is only available in Hebrew. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

בפעם השניה: קעמפ אתגרי לנוער מתחזק ● גלריה
רבים מדברים על בעיית הנוער שלא מסתדר במסגרות הרגילות, אבל מעטים עושים משהו בנידון. למרבה השמחה, בשנים האחרונות נראות יותר ויותר ישיבות, פעילויות ויוזמות למען בני הנוער שלא מוצאים את עצמם במסגרות הישיבותיות הרגילות ● אלא שכל היוזמות והישיבות טובות לימי הלימוד הרגילים, אך לא פועלות בימי בין הזמנים ● כדי למלא את החסרון הזה בדיוק, הוקמה בשנה שעברה מסגרת לצעירים אמריקאיים לימי בין הזמנים
ז אב התשע”ב (26.07.2012)
רבים מדברים על בעיית הנוער  שלא מסתדר במסגרות הרגילות, אבל מעטים עושים משהו בנידון. למרבה השמחה, בשנים האחרונות נראות יותר ויותר ישיבות, פעילויות ויוזמות למען בני הנוער שלא מוצאים את עצמם במסגרות הישיבותיות הרגילות. לשם כך נפתחו ישיבות מתאימות, בהן הדרישות פחות מחמירות, והן בעלות צוות רחב יותר של אנשי מקצוע, זאת לצד פתיחת מגמות נוספות לשעות הלימוד של אחר הצהריים.

אלא שכל היוזמות והישיבות טובות לימי הלימוד הרגילים, אך לא פועלות בימי בין הזמנים, בהן חוזרים הבחורים לבתיהם, ושם חשופים שוב בפני סכנת הדרדרות רוחנית שמאיימת למחוק את ההתקדמות במהלך השנה כולה.

כדי למלא את החסרון הזה בדיוק, החליטו הת’ אייזיק חאנין והת’ לוי בליזינסקי להרים את הכפפה ולפתוח מסגרת לצעירים אמריקאיים לימי בין הזמנים. השניים שהיו שלוחים לאחרונה בישיבה בקליפורניה עבור צעירים במצב רוחני ירוד, צירפו את הת’ דודי כפלין ויחדיו פתחו את תכנית “VIP בחורים”.

בתכנית משתתפים צעירים מארצות הברית, קדנה ואוסטרליה, והיא מתקיימת במתכונת של קעמפ, כך שלצד תפילות, לימוד והתוועדויות הם נהנים גם מטיולים ותכניות חברתיות מוצלחות.

מספר הת’ דודי כפלין: “אחרי שעלה הרעיון, יצרנו קשר עם חברת VIP ישראל בהנהלת ר’ ישראל חאנין והם אירגנו קעמפ מדהים בקוזומל. במהלך תקופה זו השתתפו הנערים בהתוועדויות עם משפיעים, סדרי לימוד חסידות והכל מתוך  אווירה חסידית מהנה במיוחד, וברמה של חמישה כוכבים”.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *